Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną.

1.Dzisiaj przypada ustanowione pięć lat temu Święto Chrztu Polski.Natomiast w naszej Archidiecezji przygotowujemy się do owocnego przeżywania Wielkiego Jubileuszu Dziewięćsetlecia Pomorskiej Misji Świętego Ottona. Dlatego dzisiaj po Mszach Św. o godz.8,30 i o godz.18,00 będzie modlitwa Nowenny Odnowy Wiary.

2. III Niedziela Wielkanocna to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W tym roku Tydzień Biblijny przeżywać będziemy pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty - Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.Niedziela Biblijna jest także dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego, w tym roku zachęcamy do lekturyksięgi Dziejów Apostolskich. W ramach Tygodnia Biblijnego zapraszamy zainteresowanych Pismem Świętym na spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce domu katechetycznego. Należy przyjść z Pismem Świętym.

3. W środę, po Mszy św. wieczornej rozpocznie się modlitewne Jerycho różańcowe. Wspólnota modlić się będzie przez 24 godziny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy Parafian do włączenia się w modlitwę.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn” (J 2,5). W niedzielę 21 kwietnia przypada dzień imienin S. Olgi, Msza św. w intencji S. Solenizantki będzie sprawowana w niedzielę o godz.7,00.

5. W sobotę 27 kwietnia o godz.11,00 zapraszamy na uroczystość poświęcenia Kościoła na Górnym Tarasie pw. Maksymiliana Kolbego w Gryfinie

6. Parafian zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.

7. Serdeczne Bóg zapłać, za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

8. Komunikaty Kurii:

1/ „Dziś o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy do Bazyliki Archikatedralnej Marsz dla Życia pod hasłem „Życie nie zna granic!". Poprzez udział w marszu zapraszamy do dawania świadectwa w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci”.

2/. W dniach od 26 kwietnia do 3 maja ze Szczecina wyruszy Piesza Pielgrzymka do Rokitna modlitwą o trzeźwość w rodzinach. Szczegółowe informacje na ogłoszeniu w gablocie.

Gryfino, 14.04. 2022 r.             Proboszcz - Ks. kan. Stanisław Helak

Nr konta 51 1240 3855 1111 0000 4472 1499